Англия стартира ударно на Световното първенство в Катар. Четвъртият от

...

Англия тръгна ударно на Мондиала в Катар

Англия започва стремително на Световното състезание в Катар. Четвъртият от предишния Мондиал победи с 6:1 Иран в първата си среща от групите. Два гола вкара дебюта на Световно - Букайо Сака, а по един път се разписаха Джуд Белингам, Рахийм Стърлинг и Маркъс Рашфорд.
Прочетете още
В 8-та минута Хари Кейн центрира в наказателното поле и топката доближи до Хари Магуайър, само че той не съумя да откри очертанията на вратата.

Във въпросната обстановка вратарят на иранците Алериза Бейнранван и защитника Маджид Хосейни се сблъскаха тежко. Вратарят пострада по-тежко и беше изнесен на носилка, а футбол не се игра съвсем 10 минути поради обстановката. Стражът беше сменен наложително от аварийния вратар Хосейн Хосейни.

В 30-та минута Сака пусна към Маунт по земя, само че играчът на Челси стреля около вратата.

В 32-та минута англичаните нацелиха и греда, след осъществяване от корнер на Трипиър, а Хари Магуайър засече с глава, само че топката срещна напречната греда.

В 35-та минута англичаните откриха резултата след многоходова акция се стигна до центриране в пеналта на Люк Шоу към младата вяра Джуд Белингам, който засече с глава и вкара първия гол за англичаните на Мондиала - 1:0.

В 43-та минута Англия удвои преднината си. След осъществяване на корнер Магуайър смъкна топката за Букайо Сака, който със ужасно осъществяване вкара за 2:0. Иранците имаха искания за нарушаване на Магуайър, само че голът беше приет.

В първата минута от добавеното време на първата част Англия стигна до трети гол. Хари Кейн центрира към Стърлинг, който от близко засече за 3:0.

Заради травмата на стража на иранците съдията Рафаел Клаус от Бразилия даде 14-минутно продължение на първата част.

В 62-та минута Букайо Сака получи топката на границата на наказателното поле, влезе в пеналта финтира играчите на Иран и с прекрасен удар не остави никакви шансове на иранския пазач за 4:0.

В 65-та минута иранците върнаха един гол, след остроумен пас на влезлия пред втората част Али Голизадех звездата на Иран Мехди Тареми беше изведен добре и с мощен удар не остави шансове на Пикфорд за 4:1.

В 68-та минута Хари Магуайър напусна наложително поради травма и беше сменен от Ерик Дайър.

В 72-та минута англичаните вкараха и пети гол Маркъс Рашфорд беше изведен добре от Хари Кейн в пеналта, финтира състезател на иранците и с прекрасен удар по земята направи 5:1.

В 90-та минута Англия осъществя за шести пъти, откакто Уилсън навлезе в наказателното поле и подаде към Джак Грийлиш, който на опразнената врата осъществя за 6:1.

Въпреки решения мач още веднъж поради новите правила беше обещано голямо продължение от 10 минути. В него иранците можеха да понижат, само че удар на Сардар Азмун срещна напречната греда.

Така англичаните стартираха с безапелационна победа и поведоха в групата с три точки. В късния мач от група В Съединени американски щати играе против Уелс.

Англия:  Джордан Пикфорд, Киърън Трипиър, Джон Стоунс, Хари Магуайър (Ерик Дайър 68 мин.), Люк Шоу, Джуд Белингам, Деклан Райс, Букайо Сака (Маркъс Рашфорд 70 мин.), Мейсън Маунт (Фил Фоудън 71 мин.), Рахийм Стърлинг (Джак Грийлиш 70 мин.), Хари Кейн (Калъм Уилсън 76 мин.)

Иран: Алиреза Бейранван (Хосейн Хосейни 18 мин.), Мортеза Пуралиганжи, Рухбех Чешми (Хюсеин Канаани 46 мин.), Маджид Хосейни, Садег Мохамари, Ахмад Нооролаи (Сардар Азмун 77 мин.), Карими Али (Саеид Езатолахи 46 мин.), Ехсан Хайсафи, Милад Мохамади (Мехди Тораби 63 мин.), Алериза Джаханбакш (Али Голизадех 46 мин.), Мехди Тареми
Източник: trafficnews.bg