Англия отнесе със 7:0 Северна Македония в . Букайо Сака

...

Англия съсипа македонците, Гърция измъчи Франция

Англия отнесе със 7:0 Северна Македония в. Букайо Сака вкара хеттрик, Хари Кейн добави още две попадения. Англия пък взе четвърта победа в четири мача в квалификациите.

Сака (38, 47, 51) стана най-младият състезател от Тио Уолкът насам (септември 2008 г.) с хеттрик за националния отбор. Англичаните в действителност имаха усложнения първоначално. Те откриха посредством Кейн в 29-ата минута, само че тъкмо това прекърши съседите. После Сака направи 2:0, а след него Рашфорд повиши на 3:0 преди паузата.

Сака вкара още два след паузата, след това резервата Филипс повиши на 6:0. Кейн вкара за 58-и път с националната фланелка от дузпа за 7:0. Така Англия записа най-голяма си победа от 10:0 над Сан Марино през ноември 2021. Загубата е най-тежката в историята на македонците.

В различен мач нощес Франция продължи успеха си серия след мъчно 1:0 над Гърция. Това е четвърти триумф за сините, като.

Килиан Мбапе вкара гола в 55-ата минута от дузпа и към този момент се е разписал четири пъти в квалификациите за Евро 2024. Мбапе извърши два пъти наказателния удар. В първия случай Влаходимис избави, само че двама бранители бяха влезнали по-рано в наказателното поле. Във втория вратарят нямаше късмет. Дузпата беше отсъдена за безумно нарушаване на Маврупанос. Защитникът ритна в главата скочилия за топката Гризман. Маврупанос се размина с аления картон в тази обстановка, само че не и в 69-ата минута. Тогава той беше изпъден за нарушаване против Коло Муани.
Източник: flashnews.bg