Англия и Дания се класираха към осминафиналите на световното първенство

...

Англия и Дания се класираха за 1/8-финалите на световното първенство по футбол за жени

Англия и Дания се класираха към осминафиналите на международното състезание по футбол за дами. И двата тима завоюваха последните си мачове от 3-ия кръг на група " D ".

Англичанките се постановиха с 6:1 над Китай. Алесия Русо даде задатък на отбора още в 6-ата минута, а Лорън Хемп удвои преднината. След като асистира за първите две попадения Лорън Джеймс бе точна, с цел да направи преднината класическа. В добавеното време на първата част друго нейно попадение бе анулирано благодарение на ВАР заради засада.

След почивката Шуанг Уанг понижи пасива на китайките с гол от дузпа, само че не след дълго възпитаничките на Сарина Вигман стигнаха до нови три попадения. Лорън Джеймс възобнови задатъка от 3 гола преднина, а по-късно реализира третата си асистенция, с която оказа помощ на резервата Клоуи Кели също да запише името си измежду голмайсторите, единствено 6 минути откакто се появи на терена. Рейчъл Дейли оформи крайния резултат в 84-ата минута.

England beat China 6-1 to advance into the last 16 as group winners
— B/R Football (@brfootball)

В различен мач от групата, игран по същото време Дания победи Хаити с 2:0. Футболистките на Ларс Сьондергаард бяха по-активни в напред във времето и справедливо стигнаха до триумфа. Симон Сьоренсен бе покрай гол още в 4-ата минута, само че попадението ѝ бе анулирано след намесата на ВАР заради засада. Перниле Хардер откри резултата в 21-ата минута от дузпа. През втората част нейно попадение бе анулирано поради нарушаване след преразглеждане с ВАР. Скандинавките въпреки всичко стигнаха до второ попадение, с което си подпечатаха триумфа. Появилата се от аварийна пейка Сане Трулсгаард се разписа в 10-ата минута на добавеното време.

Англия приключи на първата позиция в класирането с цялостен актив от 9 пункта. Втората позиция остана за Дания с 6 точки. Китай и Хаити отпадат от шампионата.

По-рано през днешния ден тимовете на Нидерландия и също си осигуриха място в идващия стадий на конкуренцията.

Гледайте мачовете от международното състезание по футбол за дами в Австралия и Нова Зеландия от 20 юли до 20 август в ефира на Българска национална телевизия.