Аликанте, с българина Константин Костадинов в състава, победи Менорка на

...

Константин Костадинов допринесе за успеха на Аликанте над Менорка на Емил Стоилов

Аликанте, с българина Константин Костадинов в състава, победи Менорка на различен български национал Емил Стоилов със 76:57 (23:14, 14:11, 20:13, 19:19) като посетител в мач от 11-ия кръг от втора дивизия в шампионата на Испания по баскетбол за мъже – LEB Orо.

Победата бе седма за Аликанте, който има и четири провали, и заема пето място във краткотрайното класиране.

Тимът на Менорка позволи шеста поредна загуба и се намира на предпоследната, 17-а позиция с актив 2-9.

Константин Костадинов бе титуляр и способства за триумфа на гостите с 11 точки, 7 битки и 1 асистенция за 20 минути на терена.

За домакините Емил Стоилов се регистрира с 2 точки и 1 битки за 10 минути в игра.

В идващия кръг от дивизията Аликанте ще гостува на Бургос на 9 декември, а за Менорка следва посещение на Овиедо.