Александър Донски и Димитър Кузманов приключиха участието си в двойковия

...

Приключи българското участие на Sofia Open 2021

Александър Донски и Димитър Кузманов завършиха присъединяване си в двойковия шампионат в София, откакто изгубиха от Джони О‘Мара и Кен Скупски с 6-2, 5-7, 7-10 за към един час и 25 минути игра. Родният тандем започва мощно срещата и след четири равностойни гейма влезе в серия от четири поредни, с цел да поведе в резултата. Втората част вървеше без пробиви до 11-ия гейм, когато британците направиха съдбоносен брейк, след който сервираха сполучливо за равнене на частите. В дългия тайбрек до 10 точки, О‘Мара и Скупски дръпнаха първоначално и по-късно поддържаха разлика, с цел да стигнат до успеха. На четвъртфиналите техни противници ще бъдат австралийците Люк Савил и Джон Патрик Смит. Така завърши българското присъединяване на сингъл и на двойки в тазгодишното издание на София Оупън. Вчера отпадна последният ни представител на сингъл – Димитър Кузманов, който загуби от поляка Камил Майхжак. Днес на двойки по-рано конкуренцията напуснаха влезлите на мястото на отказалите се в последния миг испанци Педро Мартинес и Хауме Мунар – Пламен Милушев и Радослав Шандаров.
Източник: dnesplus.bg