Александър Барков вкара 38-ия си гол за сезона, а Флорида

...

Минесота победи Ванкувър в НХЛ и си осигури сблъсък със Сейнт Луис в плейофите

Александър Барков вкара 38-ия си гол за сезона, а Флорида направи връх в историята си с 12-а поредна победа при триумфа над Далас с 5:2. Мейсън Марчмънт приключи с гол и асистенция, а Сам Райнхарт, МакКензи Уигър и Ноел Ачиари също вкараха. Джонатан Юбердо направи две асистенции и се бори с Конър МакДейвид от Едмънтън, с който имат по 113 точки.Сергей Бобровски избави 28 удара за Флорида. Тейлър Бертуци и Сам Гагнър се разписаха за Дейтройт.

Стивън Самкос означи 34-ия си гол за сезона и стана голмайстор на Тампа Бей във безконечната ранглиста при успеха над Торонто. Кучеров към този момент има 20 гола през сезона. Алекс Килърн (2 гола), Онджей Палат и Рос Колтън (2 гола) приключиха с по 3 точки. Пат Маруут означи десетото си попадение за сезона, а Андрей Василевски спря 36 удара. Иля Микхейев вкара за Торонто.

Матю Ткачук вкара 40-ия си гол, Кристофър Танев добави попадение в третата част при триумфа на Калгари над Далас, с цел да завоюва отборът купата в Централната дивизия. Ноа Ханифин и Андрю Мангипейн също вкараха за спечелилите. Джейсън Робъртсън и Люк Гленденинг се разписаха за Далас.

Андрю Коп вкара 3 гола в първата част, Крис Крайдър означи своя 51-ви гол за сезона при успеха на Ню Йорк Рейнджърс над Айлъндърс. Райън Стром се регистрира с гол и асистенция, Райън Рийвс също вкара, а Артеми Панарин приключи с 4 асистенции за триумфа. Брок Нелсън вкара 2, а Джош Бейли приключи с гол и асистенция за Айлъндърс.

Сет Джарвис означи гол в 8:21 минута на третата част, с цел да помогне на Каролина да навакса пасив от две попадения и да победи Уинипег. Теуво Теравайнен и Джейкъб Слейвин също се разписаха за триумфа. Вратарят Анти Раанта направи 20 спасявания. Пиер-Люк Дюбоя и Кайл Конър бяха точни за Уинипег.

Кейси ДеСмит направи рекордните за кариерата си 52 спасявания при чистата победа на Питсбърг над Бостън с 4:0. Джейк Гънцел вкара 3 гола, а Джейсън Цукер също се разписа.

Кевин Фиала вкара два пъти за триумфа на Минесота над Ванкувър с 6:3. Така тимът си заслужи второто или третото място в Централната дивизия, както и конфликт със Сейнт Луис в плейофите. Кирил Капризов и Матс Дзукарело записаха по гол и две асистенции всеки, а Джаред Спърджън и Райън Хартман също означиха. Елиас Петърсън бе прецизен два пъти, Матю Хаймор вкара другия гол за Ванкувър.

Робърт Томас вкара 20-ия си гол за триумфа на Сейнт Луис над Сан Хосе. Дакота Джошуа също вкара, както и Павел Бучневич за 12-ата победа на Сан Хосе в последните им 14 мача.Джордан Бинънгтън избави 20 шута. Ноа Грегър означи единственото попадение за "акулите ".

Филип Дано вкара в пети следващ мач за Лос Анджелик, който се наложи над Чикаго. Това беше негов 26-и гол за сезона. Той е първият състезател след Малиан Гоборик през 2014, който вкарва в пет следващи срещи. Анце Копитар, Андреар Атанасиу и Тревър Муур също вкараха за Лос Анджелис. Джонатан Куик избави 15 удара. Петрик Кейн се разписа за Чикаго, който записа девета загуба в 11 срещи.

Кейл Окпосо и Алекс Туш се разписаха при успеха на Бъфало над Ню Джърси. Расмус Далин, Оуен Пауър и Джеф Скинър също вкараха. 40-годишният Крейг Андерсън направи 31 спасявания. Никита Окхотюк вкара в дебюта си в НХЛ, а и Йеспер Боксвист се разписа за Ню Джърси.

Джеймс ван Раймсдик означи два гола и добави асистенция, Иван Проворов също се регистрира с гол и асистенция при триумфа на Филаделфия над Монреал. Оскар Линдблом, Мортан Фрост и Трейвис Конечни бяха създатели на другите попадения за спечелилите. Мартин Джоунс избави 31 шута. Майк Хофман, Джейк Еванс и Коул Коуфилд вкараха за Монреал.