Академик загуби първия си мач от новия сезон в НБЛ

...

Академик започна сезона с тежка загуба в Плевен

Академик загуби първия си мач от новия сезон в НБЛ от Спартак Плевен като посетител с 97:71.
Прочетете още
Двубоят стартира неприятно за пловдивчани и Спартак завоюва с 29:12 първата четвърт. Втората приключи при 21:20 за домакините и по този начин на полувремето резултатът беше 50:32.

В третата четвърт Спартак завоюва с точка - 19:18. Последната четвърт приключи при 28:21 за домакините, а крайният резултат беше 97:71.

Джъст Маккол стана най-резултатен за Академик с 18 точки, Джерълд Лидъл добави 13 точки, а Томислав Минков приключи с 11 точки.

За Спартак най-резултатни станаха Константин Тошков и Брайънт Томас с по 17 точки.

Следващата събота е първото домакинство за Академик за новия сезон в НБЛ против ЦСКА.
Източник: trafficnews.bg