Академик Бултекс 99 (Пловдив) победи гостуващия Барси (Казахстан) с 81:67

...

Академик Бултекс 99 си гарантира място във финалната четворка на Балканската лига

Академик Бултекс 99 (Пловдив) победи гостуващия Барси (Казахстан) с 81:67 (19:11, 25:30, 23:12, 14:14) в среща от Балканската лига по баскетбол за мъже и записа пети следващ и общо седми триумф в шампионата. Пловдивчани са водачи в класирането със 17 точки, колкото има и Теута (Албания) на втората позиция.С тази победа Академик Бултекс 99 си обезпечи място във финалната четворка на конкуренцията, защото не може да падне след четвъртата позиция в края на постоянния сезон. Освен това този триумф подсигурява присъединяване на финалите през април и на другия български отбор Берое (Стара Загора) пет кръга преди края на сезона. Така за пръв път в историята си тимът на Асен Николов ще взе участие в борбите за разпределението на медалите през април в София.

Българският отбор стартира мача със серия от 16:6, само че до почивката гостите усъвършенстваха играта си и понижиха изоставането си на 41:44.

Играчите на Академик Бултекс 99 взеха решение всичко в дуела след третата част, която завоюваха с 23:12 и преди последните 10 минути водеха с 67:53. В последната четвърт българите направиха 79:61 и без проблеми завършиха дуела. В края на срещата в игра още веднъж влезе 14-годишният гений на пловдивския отбор Симеон Димитров.

За спечелилите се отличи Дейшон Найт със 17 точки. Питър Олисемека направи " дабъл-дабъл " - 12 точки и 11 битки, а Александър Груев и Младен Виткович вкараха по 11 точки.

За гостите най-полезен беше Аркадий Мхъртичян с 12 точки и 10 битки, а Крис Едуърдс и Донте Макгий