Abierto Mexicano Telcel, втори кръгРафаел Надал – Стефан Козлов 6-0

...

На 35 години Надал прави най-силното си начало на сезон

Abierto Mexicano Telcel, втори кръг
Рафаел Надал – Стефан Козлов 6-0 6-3

Стефан Козлов съумя да вземе единствено три гейма на Рафаел Надал във втория кръг на шампионата в Акапулко. Рафа се наложи с 6-0 6-3 и към този момент е на четвъртфинал на ATP 500 конкуренцията.

Матадора диктуваше разиграванията от форхенд, като записа цели 23 уинъра от тази страна, само че не изигра най-чистия си мач и бе продънен при 4-2 във втория сет. Испанецът позволи 18 непредизвикани неточности в срещата.

С този триумф той прави салдото си за годината 12-0, което е най-силното начало на сезон в кариерата му.

В идващия кръг Рафа ще играе против Томи Пол, който отстрани Душан Лайович в съвсем тричасов конфликт.

Американецът избави брейкбол при 5-5 в третия сет, с цел да пробие още в идващия гейм за крайното 7-6(6) 2-6 7-5.

В същата половина на схемта напред продължава и Даниил Медведев, който записа също толкоз безапелационна победа над Пабло Андухар. Руснакът се нуждаеше от напълно малко повече от час, с цел да се класира за четвъртфиналите с 6-1 6-2.

Световният №2 не загуби нито едно свое подаване и завоюва 73% от точките на втори сервис на противника, което направи задачата за Андухар непостижима.

Негов идващ противник е Йошихито Нишиока, който изненада седмия в схемата Тейлър Фриц с 3-6 6-4 6-2. Фриц имаше две благоприятни условия да си обезпечи правото да сервира за мача при 4-4 във втората част, само че ги пропиля и изпусна самодейността.

Стефанос Циципас също не срещна никакви компликации против своя противник и в профил международния №209 Джефри Уолф с 6-1 6-0 за единствено 49 минути игра.

Предстои му конфликт с Маркос Гирон. Последният четвъртфинал ще бъде сред Камерън Нори и Петер Гойовчик.
Източник: tenniskafe.com