30-ата поставена румънка Сорана Кърстя поднесе изненада в третия кръг

...

Сорана Кърстя отстрани Елена Рибакина И поднесе изненадата на US Open

30-ата сложена румънка Сорана Кърстя сервира изненада в третия кръг на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис при дамите откакто в профил четвъртата в схемата Елена Рибакина от Казахстан с 6:3, 6:7(6), 6:4 в мач, траял два часа и 49 минути.

33-годишната Кърстя се класира за четвъртия кръг на шампионата от Големия шлем в Ню Йорк за първи път в кариерата си.

След като изостана с 0:1 сета, Рибакина съумя да изравни след оспорван втори сет, само че в третата част румънката поведе с 4:1. Съперничките си размениха по още два пробива, а Сорана Кърстя стигна до крайната победа при първия си мачбол.

В четвъртия кръг тя ще се изправи против 15-ата сложена Белинда Бенчич (Швейцария), която отстрани китайкара Лин Чжу със 7:6(1), 2:6, 6:3 за два часа и 42 минути игра.

Rybakina on the rise!

She grabs a tight second set tiebreaker to force a third set vs Sorana Cirstea.
— US Open Tennis (@usopen)

Бившата №1 в международната класация Каролине Возняцки (Дания) също доближи до четвъртия кръг. Возняцки се оправи с американката Дженифър Брейди след поврат с 4:6, 6:3, 6:1 и ще срещне шестата сложена Коко Гоф от Съединени американски щати.

Датчанката изоставаше със сет и 0:2 във втората част, преди да обърне до 4:3 и по-късно да изравни. В третия сет двукратната финалистка на Откритото състезание на Съединени американски щати бе безапелационна, дръпна с 5:0 и затвори сполучливо мача.

„ Предполагам постоянно имам вяра в себе си. Постепенно почувствах, че имам добър темп. Ако играя най-хубавия си тенис, тогава съм сложна за побеждаване “, разяснява Каролине Возняцки.

Коко Гоф преодоля съпротивата на белгийката Елизе Мертенс също след поврат с 3:6, 6:3, 6:0, пристигнал след два часа и шест минути игра.

„ Не съм си мислела, че ще играя против Возняцки. Помня, че когато тя се отхвърли през 2020 година си мислех, че бих желала да съм играла против нея, тъй че това предпочитание се сбъдна и доста се вълнувам “, сподели Гоф.

20-ата в схемата латвийка Елена Остапенко пък си обезпечи дуел с лидерката в международната класация Ига Швьонтек в четвъртия кръг след триумф над американката Бернарда Пера с 4:6, 6:3, 6:3.