19-годишната Ръдукану, която спечели изненадващо откритото първенство на САЩ през

...

Ръдукану загуби срещу Каролин Гарсия и се прости с мечтата си за домашна титла

19-годишната Ръдукану, която завоюва изненадващо откритото състезание на Съединени американски щати през предходната година, срещна доста усложнения с Гарсия. Французойката, която има три трофеи от шампионати на трева в кариерата си, доминираше в първия сет с нападателен ретур и записа пробиви във втория и шестия гейм.

Гарсия завоюва подаването на съперничката си за 3:2 във втория сет и макар че Ръдукану върна пробива в идващия гейм, французойката завоюва нов в седмия. В следствие Гарсия взе личния си сервис за 5:3 и приключи мача с още един пробив. Тя го приключи с прелестен бекхенд по диагонала, донесъл й 25-и печеливш удар в дуела.

" Бях в действителност добре готова, защото Ема е страхотна тенисистка и си играе вкъщи. Публиката поддържаше нея, само че аз ще помня този мач дълго време. За мен е чест, че не преставам напред ", съобщи Гарсия след края на мача.

Греет Минен пък записа първата си победа над тенисистка от топ 10, откакто надделя някогашната шампионка Гарбине Мугуруса от Испания с 6:4, 6:0. До момента в кариерата си белгийката имаше три провали против най-хубавите в света.

Минен, номер 88 в света, завоюва първия сет във вторник, а мачът бе преустановен поради дъжд и отсрочен за сряда. Белгийката не загуби централизация и приключи втората част за едвам 18 минути. Мугуруса пък направи цели 33 непредизвикани неточности и завоюва единствено седем разигравания през днешния ден.

Анжелик Кербер, шампионка във Англия през 2018, не срещна усложнения с полякинята Магда Линет и се класира за третия кръг с победа 6:3, 6:3.