Звездата на българската лека атлетика Ивет Лалова-Колио зае 4-то място

...

Ивет Лалова откри олимпийския сезон с 4-то място в Италия

Звездата на българската лека атлетика Ивет Лалова-Колио зае 4-то място в първия си старт навън през 2021 година Спринтьорката откри олимпийския сезон преди отсрочените с една година игри " Токио 2020 " с резултат 23,71 сек. в коронната си дисциплинираност 200 м по време на шампионата " Мемориал Джулио Отолия " в Савона (Ит).

Пред българката, която на 18 май ще навърши 37 година, финишираха международната шампионка Дина Ашър-Смит (Вбр) с време 22,56 сек., Бет Добин (Вбр) с 23,06 и Далия Кадари (Ит) с 23,21. Зад Ивет пък останаха Кристина Кнот (Филипини) с 23,74 и Джасинта Бийчър (Авл) с 24,08.

Лалова има квота на 200 м за олимпиадата и е една от единствено две българки с обезпечено присъединяване на игрите, които би трябвало да бъдат открити на 23 юли. Другата е Мирела Демирева в скока на височина.

На шампионата в Савона през вчерашния ден взе участие и Петър Пеев, който започва в квалификациите на 100 м. 24-годишният ученик на " Ивет Лалова Спринт Академи " спря хронометъра на 10,65 сек., което му отреди предпоследното 17-о място в общото класиране. Нормативът за Токио 2020 в късия спринт при мъжете е 10,05 сек.

Най-бърз в пресявките беше европейският първенец Марсел Джейъбс, който сложи нов връх на Италия с 9,95 сек. - с 4 стотни по-добър резултат от този на Филипо Торту през 2018 година Джейкъбс не започва във финала, в който най-бърз беше различен италианец - Лоренцо Пата, с персонален резултат от 10,13 сек.

Бяганията на Пеев и Лалова-Колио може да гледате в цялостния запис на шампионата, предаван директно в YouTube канала италианската атлетическа федерация. Сериите с присъединяване на двамата българи стартират надлежно в 49:15 мин. и 2:25:40 ч.
Източник: segabg.com