Зрител на мача между отборите на Сакраменто Кингс и Ню

...

Привърженик на трибуните е починал по време на двубоя Сакраменто Кингс - Ню Орлиънс Пеликанс

Зрител на мача сред тимовете на Сакраменто Кингс и Ню Орлиънс Пеликанс от In-Season шампионата на Националната баскетболна асоциация (НБА) е умрял по време на срещата, оповестиха " кралете "

По време на първата четвърт на дуела в " Чейс Уан Сентър " мъж в 30-те си години се е почувствал зле. Пристигналият медицински екип се е опитвал да помогне на фена на Сакраменто в продължение на 20 минути, само че направената му кардио-пулмонарна първа помощ не е съумяла да го избави.

Двубоят сред Сакраменто и Ню Орлиънс приключи с победа на гостите от щата Луизиана със 127:117, а българинът Александър Везенков остана с две битки за " кралете ", само че нито една вкарана точка за 6:14 минути престой на паркета.

За " пеликаните " това беше трета следващ триумф против Кингс през този сезон, а също така те се класираха за полуфиналите в най-новата конкуренция на НБА, която се провежда за пръв път през актуалната 2023-а година.