За четвърти път от началото на сезона Григор Димитров се

...

Григор Димитров стигна четвърти полуфинал за годината, предстои сблъсък със Зверев

За четвърти път от началото на сезона Григор Димитров се класира за полуфиналите на шампионат от професионалната верига в тениса (АТР).

Поставеният под №3 българин (№20 в света) преодоля 1/4-финалите на " АТР 250 " в Чънду (Китай) с двусетова победа над Кирстофър О`Конъл - 6:4, 6:1.

Това беше трети мач и трета победа за 32-годишния българин против 29-годишният австралиец. Предишните им две срещи се състояха през 2017 година на Australian Open и през тази година в Женева, където беше и едното постигане до Топ 4 за Григор.

Dimitrov is back in the Semi-Finals for the first time since 2016 with a 6-4 6-1 win over O’Connell!
— tenniskafe.com (@tenniskafe)
Съперник на българския тенисист за място на финала в Чънду ще бъде лидерът в схемата Александър Зверев. По-рано през днешния ден германецът надви след поврат в три сета против Миомир Кецманович (Сърбия) - 5:7, 7:5, 6:2.

Димитров и Зверев имат седем предходни мача, от които Димитров е спечелил единствено един - първия през 2014 година Последната им среща беше на US Open през август, когато Григор взе откриващия сет, само че загуби идващите три.

Двубоят им в китайския град е в понеделник (25 септември) от 14:30 ч. българско време.