Юношеският ни национален отбор по волейбол до 17 години загуби

...

Юношите ни започнаха европейското със загуба

Юношеският ни народен тим по волейбол до 17 години загуби в петгеймова драма на старта на европейското състезание в Албания. Волейболистите на Виктор Карагьозов отстъпиха пред връстниците си от Чехия с 2:3 (25:23, 23:25, 25:21, 22:25, 14:16) в мач от втора група в Тирана. Тимът ни поведе с 2:1, само че не съумя да задържи преимуществото и доближи до крайния триумф. Оспорваната борбата сред двата тима продължи 136 минути.

Първите два гейма минаха през много обрати. В стартовата част Чехия взе преимуществото и поведе с ударното 13:8, само че българите съумяха да се съвземат. До двадесетата точка те наваксаха и на собствен ред направиха поврат. Съставът ни поведе с 23:20, и макар всички старания на противника момчетата ни съумяха да запазят хладнокръвие и завоюваха.

Във втория гейм волейболистите ни поведоха с 23:20. Въпреки това те не съумяха да запазят задатъка си, като Чехия направи поврат и завоюва с 25:23, а с това изравни играта. Последва нова промяна на водачеството в геймовете, с цел да се доближи до равенството 2:2.

В тайбрека чехите поведоха с 8:3, само че българските състезатели съумяха да се върнат. Последва равностойна игра, като интригата бе до края. След следващото тъждество 14:14 Чехия показва повече душeвност и се поздрави с крайния триумф.

Най-резултатен бе Кристиян Титрийски с 33 точки (1 ас), 22 точки добави Александър Къндев (1 ас, 2 блокади).

За противника Матей Пащърнак завърши с 18 точки (1 ас, 1 блокада), Томас Брихта добави 16 точки (3 блокади).

Тази вечер националите ни излизат против Италия от 21:00 ч.
Източник: bnr.bg