Юношеският национален отбор на България (родени през 2007 г) завърши

...

Юношите на България с реми срещу Сърбия

Юношеският народен тим на България (родени през 2007 г) приключи 1:1 със Сърбия във втората контролна среща сред двата отбора. В съпоставяне с първия мач във вторник, когато отстъпиха с 1:5, през днешния ден българските гении се показаха доста по-добре и диктуваха събитията на терена в огромна част от времето. Днес момчетата на селекционера Калоян Георгиев водеха до последната минута, когато разрешиха на гостите да стигнат до равенството.

С много промени в състава спрямо първата среща, тимът на България стартира интензивно и можеше да открие резултата още в началните минути. С пас от дълбочина Никола Николов беше изведен на добра позиция, напредна и тъкмо преди аутлинията беше фаулиран. Вратарят на Сърбия Илия Васин обаче избави изстрела на Кристиян Гориянов в 14-ата минута и резервира нулевото тъждество.

България излезе напред в резултата през второто полувреме посредством Васил Каймаканов, който в 55-ата минута съумя да се откъсне от бранител на гостите и самичък против вратаря не сбърка. В идващите минути българският тим имаше пони три положителни благоприятни условия да затвърди преднината си, само че липса на централизация и малшанс останиха резултата единствено 1:0. В последните 7-8 минути сърбите придвижиха играта пред българската врата и безусловно с последния удар в мача изравниха посредством Анджелко Павлович.

Състав на България: Николай Страшников, Деян Кирилов, Никола Николов, Михаил Полендаков, Николай Хаджиев (58 – Крум Стойчев), Виторио Шотев (87 – Кирил Цеков), Васил Каймаканов (65 – Исмет Хасан), Светлозар Джуров, Владимир Драганов (46 – Аксел Велев), Емил Найденов (45 – Марсел Бибишков), Кристиян Гориянов (65 – Севи Идриз)

--> -->     Христо Иванов: Няма консенсус, предлагането ни за ротационен ръководител на Народно събрание не бе възприето
Източник: novsport.com