Втората ни ракета в женския тенис - Цветана Пиронкова, започна

...

Пиронкова стартира "Ролан Гарос" с трудна победа

Втората ни ракета в женския тенис - Цветана Пиронкова, стартира присъединяване си в квалификациите на " Ролан Гарос " с сложна победа. Пловдивчанката завоюва с 2:1 сета (6:7 /7/, 6:2, 6:4) против Каролин Долахайд (САЩ) за 2 часа и 18 минути игра.

Пиронкова можеше да постави точка на разногласието доста по-рано. В първия сет Цветана водеше с 4:1, само че позволи два пробива и тайбрек, който загуби със 7-9.

Българката бе безапелационна във втората част - 6:2 за малко повече от половин час на корта. В третия сет Долахайд навакса пасив от 0:3, с цел да поведе с 4:3. Пиронкова обаче взе три следващи гейма и продължи напред.

В идващия кръг Пиронкова ще се изправи против Сюзан Бандечи (Швейцария), заемаща 219-о място в международната класация. Тя стигна до мач против Цветана с помощта на триумф с 2:0 сета (7:6/5/, 6:3) над Лесли Патинама Керхове (Нидерландия).

По-рано през днешния ден напред в пресявките продължи и най-хубавата ни тенисистка Виктория Томова след победа с 2:0 сета (6:3, 6:4) над Наталия Вихлянцева (Русия) за час и 28 минути игра. Следващата съперничка на Томова е Куруми Нара (Япония).

Източник: btvnovinite.bg