Вратарят Александър Георгиев, който е роден в Русе, направи 34

...

Александър Георгиев отрази три дузпи, донесе победата на "Рейнджърс"

Вратарят Александър Георгиев, който е роден в Русе, направи 34 спасявания и отрази три дузпи, с което донесе успеха на " Ню Йорк Рейнджърс " против " Кълъмбъс Блу Джакетс " в Националната хокейна лига на Съединени американски щати. Тимът му се наложи с 5:4 и записа пети триумф в последните си шест мача.

В постоянното време резултатът бе 4:4. " Ню Йорк " поведе посредством Мика Зибанеджад в 6-ата минута, само че Кем Аткинсън изравни скоро по-късно. Впоследствие Александър Георгиев и компания направи 3:1 с попадения на Павел Бучневич и Крис Крийдър.

" Кълъмбъс " реализира цялостен поврат за малко над 4 минути. Разписаха се Пиер-Люк Дюбоа, Ник Фолино и Александър Венберг. Джими Веси обаче изравни за гостите.
Снимка: Getty Images
При наказателните удари Александър Георгиев спря Артеми Панарин, Антъни Дюклер и Оливер Бьоркстранд, трансформирайки се в героя на вечерта.

Точни за " Кълъмбъс " бяха Кем Аткинсън и Пиер-Люк Дубоа, а за " Ню Йорк " - Мика Зибанеджад, Кевин Шатъкърк и Джими Веси, който подпечата успеха на " Рейнджърс ".
Източник: btvnovinite.bg