Волфсбург записа кошмарна шеста поредна загуба във всички турнири, след

...

Волфсбург с 6-та поредна загуба, козлите направиха вълците за смях

Волфсбург записа кошмарна шеста поредна загуба във всички шампионати, откакто отстъпи с 2:3 на Кьолн на собствен терен в дуел от предпоследния есенен кръг на Бундеслигата. " Вълците " още веднъж се провалиха поради слабата си защита, която към този момент е позволила 25 гола за състезание.

Домакините въпреки всичко водеха с 2:1 до 73-ата минута, само че се сгромолясаха и позволиха късен поврат. На всичко от горната страна в последния кръг на полусезона Волфсбург го чака посещение на Байерн в Мюнхен.
 Байерн (Мюнхен) победи Щутгарт с 5:0 в Бундеслигата
Байерн разпиля Щутгарт и ще зимува на върха в Бундеслигата

Серж Гнабри блесна с хеттрик и две асистенции

Всичко стартира чудесно за футболистите на Флориан Коофелт, които съумяха да поведат в 8-ата минута Лукас Нмеча беше прецизен за 1:0. В 34-ата обаче опитният Антони Модест изравни.

Волфсбург си върне преднината в 51-вата посредством другия си централен нападател Ваут Вегхорт.

Марк Ут изравни в 71-а минута, а в 89-ата Модест разплака домакините с прецизен удар с глава за крайното 3:2 в интерес на Кьолн.

За " козлите " това е първи триумф като посетители този сезон в елита.