Волейболният национал Теодор Тодоров и неговият Галатасарай (Истанбул) загубиха първия

...

Еър Теди и Галатасарай загубиха полуфинал №1 в Турция

Волейболният национал Теодор Тодоров и неговият Галатасарай (Истанбул) изгубиха първия си мач от полуфиналните плейофи на турската Лига 1. Тодоров и компания отстъпиха вкъщи на Аркас (Измир) с 1:3 (17:25, 23:25, 25:19, 22:25) в среща №1 от серията посред им, играна този следобяд.

Така Галатасарай изостава в плейофната серия с 0-1 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Вторият мач сред двата отбора е в събота (24 март) от 15,30 часа българско време.

Еър Теди влезе за малко като запаса за Галатасарай във втория и четвъртия гейм, само че без да се регистрира с нито една точка . Най-резултатен за " Джим бом " пък бе още веднъж някогашният състезател на Марек Окелло Дауди с 23 точки (1 блок и 54% успеваемост в атака), само че и неговите старания не бяха задоволителни за триумф. За отбора на Аркас Адис Лагумджия заби също 23 точки (4 блока и 48% успеваемост в атака) за успеха.