Волейболистките на Сърбия продължават без загуба на световното първенство в

...

Сърбия с нова победа на световното по волейбол за жени

Волейболистките на Сърбия не престават без загуба на международното състезание в Полша и Нидерландия. Водените от италианския треньор Даниеле Сентарели сръбкини надиграха Доминиканската република с 3:0 (26:24, 25:20, 25:17) в мач от втората групова фаза на шампионата, игран в Лодз (Полша).

Световните шампионки към този момент имат 7 победи от 7 мача и са отпред във краткотрайното класиране в група F. На второ място е тимът на Турция с 6 триумфа и 1 проваляне Туркините надиграха Канада с 3:0 (25:22, 26:24, 28:26).

Домакините от Полша реализираха скъпа победа над олимпийския първенец Съединени американски щати с 3:0 (25:23, 25:20, 25:18) и излязоха на четвърто място в подреждането с баланс 4-3, сходно на петия и шестия, надлежно Канада и Тайланд. Четвъртата позиция е за американките, които позволиха втора загуба, а имат и пет победи. Волейболистките на Доминиканската република и Германия все още заемат седмо и осмо място в група F с по три победи и четири загуби.

В другата група Е отпред е европейският първенец Италия с 6 триумфа от 7 срещи. В Ротердам, италианките надвиха над Япония след поврат с 3:1 (20:25, 25:20, 25:14, 25:15). Китай нямаше проблеми с Пуерто Рико и записа победа с 3:0 (25:15, 25:19, 25:21), като заема второ място във краткотрайното класиране с 5 триумфа от 6 изиграни мача. В топ 4 са още съставите на Белгия и Япония с актив 5-2.