Волейболистите на "Монтана" започнаха с победа Новата 2022 година, след

...

Монтана и Сливнишки герой изиграха 5 гейма в зала „Младост“, домакините се наложиха с 4:1

Волейболистите на "Монтана " започнаха с победа Новата 2022 година, откакто завоюваха с 3:0 (18, 20, 19) контролната среща със "Сливнишки воин " (Сливница).
Проверката се организира в зала „ Младост “, до която поради ограниченията за ковид фенове не бяха позволени.
Домакините бяха по-добрия тим и тъкмо след 54 минути затвориха мача. Още преди него треньори на двата тима Даниел Пеев и Мартин Стоев се бяха договорили да играят пет гейм, като гостите взеха четвъртия на 17, а монтанчани записаха триумф в тайбрека.
Завърналият се след травма (разтежение на коремни мускули) кубински национал Виктор Рамон бе над всички в състава на "Монтана ". 21-годишният посрещач игра с голямо предпочитание и се отличи с 15 точки (6 аса, 1 блокада). Сънародникът му Луис Видал също се показа на равнище 12 т. (1 ас, 3 блокади). Любослав Симеонов приключи с 14 т. (2 аса, 2 блокади) за домакините. Методи Ананиев и Ерик Стоев се регистрираха с по 12 т. за "Сливнишки воин ". В събота сутринта монтанчани потеглят за Пазарджик, а от 16:00 часа излиза против първенеца "Хебър " в нова контролна среща.

"Монтана " – "Сливнишки воин " 4:1 (25-18, 25-20, 25-19, 17-25, 15-12)

"Монтана ": Радослав Попов 7, Любослав Симеонов 14, Луис Видал 12, Максимилиан Талер 1, Мартин Кръстев 10, Виктор Рамон 15 (Георги Елчинов 7, Димитър Калчев 8, Жулиен Георгиев 12, Стефан Георгиев, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

"Сливнишки воин ": Методи Ананиев 12, Павел Душков 4, Ерик Стоев 12, Мариян Наков 10, Стоил Палев 2, Георги Левенов 4 (Костадин Стойков 9, Адриан Аначков 2, Валери Тодоров, Борис Димов-либеро, Георги Митов-либеро). Треньор: Мартин Стоев.
Източник: bulnews.bg