Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) се поздравиха с 6-а

...

Марек обърна Добруджа у дома

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) се поздравиха с 6-а победа в първата осмица на Суперлигата, откакто обърнаха и се постановиха вкъщи над Добруджа 07 (Добрич) с в изтеглен мач от 11-ия кръг, игран довечера.

Така Марек е на 4-о място във краткотрайното класиране с 6 победи, 4 загуби и 19 точки, само че и мач по-малко. Добричлии пък са пети с 5 победи, 6 загуби и 16 точки. В идващия 12-и кръг дупничани гостуват на първенеца Нефтохимик 2010 (Бургас), до момента в който Добруджа приема Левски. И двете срещи са идващия четвъртък (4 март) от 18,30 часа.

Първата част на срещата стартира под диктовката на гостите от Добруджа. Впоследствие, функциите се размениха, само че това не продължи дълго и по този начин играчите на Мирослав Живков поведоха без проблеми след изрично 25:19. Втората част започва стремително за Марек, които бяха водещи от самото начало. Момчетата на Виктор Карагьозов имаха превес във всички детайли и резултатът бе подравнен след ново 25:19.

Идентично се разви и третия гейм, в който Марек бе също толкоз безапелационен и излезе безапелационно напред след следващо 25:19. Гостите от Добруджа заиграха по-мобилизирано в четвъртата част и това даде резултат. Въпреки, че на моменти разликата бе повече от постоянна, дупничани последователно съумяха да ги пречупи на обсада и да вкарат конспирация. Атаката и началният удар бяха решаващи в основните моменти и Марек се поздрави с успеха след 25:23 и 3:1.

Над всички за Марек бе Илиян Преспов със страхотните 25 точки (2 блока, 4 аса и 40% положително посрещане) за успеха. Калоян Балабанов (3 блока, 3 аса, 30% успеваемост в офанзива и 61% положително посрещане) и Светослав Иванов (1 ас, 46% успеваемост в офанзива и 44% положително посрещане) прибавиха по 13 точки за триумфа.

За отбора на Добруджа единственият с двуцифров актив бе Жулиен Георгиев с 19 точки (3 блока и 47% успеваемост в атака).

МАРЕК: Светослав Станков 8, Илиян Преспов 25, Калоян Балабанов 13, Светослав Иванов 13, Павел Душков 4, Любчо Янков 4 - Димитър Механджийски-либеро (Цветелин Цветанов 2, Ивайло Дамянов, Димитър Дулчев 3, Дафин Коцаков-либеро)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 4, Жулиен Георгиев 19, Димитър Маринков 6, Мартин Мечкаров 8, Венцислав Рагин 9, Денис Чавдаров 8 - Николай Тодоров-либеро (Методи Ананиев 2, Любослав Телкийски, Християн Димитров 1, Самуил Василев-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.