Волейболистите на България разбиха тези на Пуерто Рико с 3:0

...

България разби Пуерто Рико с 3:0

Волейболистите на България разрушиха тези на Пуерто Рико с 3:0 (25:20; 25:22; 25:12) във втория си мач от олимпийската подготовка във Варна, съобщи БЛИЦ. Вчера националите ни съкрушиха Египет с 3:1 гейма, а на следващия ден по същото време срещат олимпийския първенец Бразилия. Селесао стартира квалификацията с две победи с по 3:0 против пурториканците и " фараоните ".

Първият гейм стартира равностойно до 3:3, след което България поведе с 5:3 след офанзива на Мартин Атанасов и мощна контра на Цветан Соколов. Първата техническа пауза пристигна при 8:5. След ас на Цветан Соколов за 10:6 треньорът на Пуерто Рико Освалд Антонели взе втори таймаут и това даде резултат до 13:13. Националите ни заиграха обаче по-организирано и дръпнаха с 19:14, а след два аса на Соколов и с 22:15. В последна сметка волейболистите на Силвано Пранди ликуваха след 25:20 в тази част.

Волейболните ни национали започнаха добре втората част, само че последователно противникът изравни освен играта, само че и резултата при 11:11. Последваха мощни забивки на Розалин Пенчев и Алекс Грозданов за 16:13. Разликата стана 19:14 след отлична игра на обсада, само че Пуерто Рико съумя да стигне до тъждество при 19:19 при сервис на влезлия като запаса Педро Ниевес. Равенството се резервира до 22:22, а България стигна до геймбол при 24:22 след страхотна изява при мрежата на Мартин Атанасов и приказен блок на Грозданов. " Лъвовете " затвориха гейма в своя изгода при 25:22 след офанзива в навън на Джеси Колон.
Източник: fakti.bg