Вицешампионката през 2020 година Мари Боузкова (Чехия) отпадна в първия

...

Боузкова изхвърча от Монтерей

Вицешампионката през 2020 година Мари Боузкова (Чехия) отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в Монтерей (Мексико) с награден фонд 259303 $.

Поставената под номер 2 Боузкова загуби с 4:6, 2:6 от Ана Каролина Шмидлова (Словакия).

Шмидлова, който е номер 100 в международната класация сега, ще играе за място на четвъртфиналите против квалификантката Каролин Долхайд (САЩ), която в профил Юле Нимайер (Германия) с безапелационното 6:1, 6:0 за 52 минути.

Долхайд, 206-а в класацията на УТА, направи страховит мач и взе 12 следващи гейма против четвъртфиналистката на " Уимбълдън " от предишния сезон Нимайер, 69-а в света.

Петата в схемата Чжу Лин (Китай) започва с триумф над унгарката Ана Боднар с 6:4, 7:6(4) и във втория кръг ще срещне канадката Ребека Марино, която надви над участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Фернанда Гомес със 7:6(4), 7:6(4).