Виляреал ще играе във фазата на елиминациите в Лигата на

...

Виляреал прескочи групата си в Лигата на конференциите

Виляреал ще играе във етапа на елиминациите в Лигата на конференциите, защото реализира четвърти следващ триумф в група “С ” и е с цялостен актив. Този път испанският отбор надделя Аустрия (Виена) с 1:0 като посетител, откакто преди седмица го беше унижил с 5:0 на своя стадион.

Съставът на Унай Емери имаше предимство през цялата среща, само че стигна до гол чак в 87-ата минута, когато прецизен беше Николас Джаксън.

Съдийската тройка на мача беше от България: основен рефер Георги Кабаков с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а Ивайло Стоянов беше четвърти съдия.

Другите противници в групата са Лех (Познан) и Апоел (Беер Шева).

Само първият в крайното класиране отива непосредствено на 1/8-финалите, а вторият ще би трябвало да мине през плейофен кръг, отговарящ на 1/16-финал. Останалите два тима отпадат.

Снимки: Imago