Виляреал продължи безгрешния си ход в Лига Европа. Жълтата подводница

...

Виляреал разби Макаби и вече е с единия крак в следващата фаза

Виляреал продължи безгрешния си ход в Лига Европа. " Жълтата подводница " разруши с 4:0 Макаби (Хайфа) в срещата сред двата отбора от третия кръг в група " I ", записвайки трета поредна победа, с която към този момент е с единия крайник на елиминациите. Любопитното е, че мачът стартира с повече от час забавяне поради пороен дъжд и наводнен терен.

Виляреал стартира наказателната си акция още в 4-ата минута, когато след центриране от корнер Карлос Бака с глава вкара за 1:0.

В 52-ата минута още веднъж Бака удвои. Кубо центрира към колумбиеца, който по чудноват метод с глава съумя за повторно за преодолее вратаря на противника.

В 71-ата минута падна третият гол за испанците. Този път Бака бе в ролята на помощник, като направи двойно подаване с Алехандро Баена и с пета го изведе на стрелкова позиция, а той без закъснение порази вратата за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Фернандо Родригес в 81-ата минута, засичайки паралелен на голлинията пас на Первис Еступинан.

С тази победа Виляреал към този момент има 9 точки и е еднолично на върха във краткотрайното класиране. Макаби остава на 2-ата позиция с 6 точки.

Лига Европа 3 кръг, четвъртък 5 ноември  Виляреал 4:0краен резулат  Макаби Тел-Авив