Вилнюс. Северна Ирландия спечели с 4:1 гостуването си на аутсайдера

...

Северна Ирландия с първа победа в нашата група

Вилнюс. Северна Ирландия завоюва с 4:1 гостуването си на новобранеца в група С Литва и има преднина от 2 точки пред тима на България, който заема четвърто място. Британците стигнаха до първата си победа в тези международни квалификации, макар че бяха без някои съществени играчи, като Джони Еванс и Стюърт Далас. Даниел Балард откри резултата в 20-ата минута, а ирландците водеха с гол на почивката.

Конър Уошингтън удвои задатъка на гостите в 52-ата минута от дузпа, само че Литва се върна в мача малко по-късно след попадение на Баравикас.

Северна Ирландия би трябвало да благодари на вратаря си Бейли Пийкок-Фарел, който в 63-ата минута отрази дузпа, изпълнена от Новиковас. Шейн Левъри направи резултата 1:3 в 67-ата минута и значително реши мача, а втора дузпа за гостите бе осъществена от Паткрик Макнеър.
Източник: focus-news.net