Велико Търново. 72 деца от цяла България взеха участие в

...

Представител на Велико Търново се класира на първо място в категория до 12 години в традиционния детски шахматен турнир „Слънцата на Трявна“

Велико Търново. 72 деца от цяла България взеха присъединяване в обичайния детски шахматен шампионат „ Слънцата на Трявна ”, провел се през миналия уикенд. Право на присъединяване имаха всички деца до 14-годишна възраст, оповестиха от шахматен клуб „ Асеневци “ във Велико Търново. Състезанието се състоя по разпоредбите на класическия шах на контрола за игра 60 минути + 30 секунди на ход в 6 кръга.

Великотърновският шахматен клуб бе показан от петима състезатели: Валери Белчев, Данаил Боев, Пресиан Йорданов, Теодор Тутеков и Теона Тутекова. В генералния шампионат най-добре се показа Валери Белчев, който реализира пет победи и единствено една загуба. Състезателят на шахматен клуб „ Асеневци ” зае 4-то място в генералното класиране и бе пръв в своята възрастова група до 12 години. Теодор Тутеков с резултат от 4.5 точни (с три победи и три ремита, без загуба) раздели първо-второ място в групата до 10 години, само че спомагателните индикатори му отредиха среброто. Неговата 5-годишна сестра Теона Тутекова, която бе дебютант в шампионат от подобен сан, взе специфичната премия за минимален участник. Данаил Боев приключи присъединяване си с 4 от 6 вероятни точки, което го подреди на шеста позиция при момчетата до 12 години. Пресиан Йорданов, който е представител на школата на „ Асеневци ” в гр. Павликени, приключи шампионата с 2 точки.

На 22 май следва още един предварителен шампионат – IV издание на купа „ Маринополци ”, който ще бъде открит за всички шахматисти.
Източник: focus-news.net