Валери Ничушкин направи отлично завръщане в игра, като вкара гол

...

Александър Георгиев направи 29 спасявания при успеха на Колорадо Аваланч над Минесота Уайлд

Валери Ничушкин направи чудесно завръщане в игра, като вкара гол в продължението, извеждайки Колорадо Авеланж до победа с 2:1 над Минесота Уайлд. Ничушкин, който пропусна 22 мача през последните два месеца, вкара 23-ия си гол за сезона при минали 2:32 минути от продължението.

Нейтън Маккинън направи две асистенции и продължи серията си с точки в семействата до 32 мача, Артури Лехконен също означи за Авеланж. Вратарят с български корени Александър Георгиев отби 29 удара за триумфа. Брок Фабер вкара гол, а Филип Густавсон направи 38 спасявания за Минесота.

Маккинън изравни Ги Лафльор за третата най-дълга серия от точки вкъщи в историята на НХЛ. Той може да изравни Уейн Грецки на второ място, в случай че получи точка в идващия домашен мач, който е на 22 март против Кълъмбъс Блу Джакетс.

Руу Хинц записа гол и две асистенции, до момента в който Далас Старс завоюва против Анахайм с 6:2. Старс, които завоюваха четвъртия си следващ мач, получиха по гол и асистенция от Джейми Бен и Джо Павелски. Кристофър Танев, Мейсън Марчмент и Радек Факса също означи, а Джейк Йотингер направи 25 спасявания за успеха.

Марк Шайфеле, Адам Лоури и Николай Елерс вкараха голове в третия интервал и Лоран Бросоа записа първа „ суха мрежа “ през сезона, откакто Уинипег победи домакина Сиатъл с 3:0.

Конър Инграм направи шести мач без позволен гол през акцията, а Ник Бюгстад имаше гол и асистенция, до момента в който Аризона се наложи с 4:0 над Детройт.