В Ямболска област започва разяснителна кампания сред малцинствените групи за

...
В Ямболска област започва разяснителна кампания сред малцинствените групи за
Коментари Харесай

Разяснителна кампания за ползите от Covid ваксинирането в Ямболска област

В Ямболска област стартира разяснителна акция измежду малцинствените групи за изгодите от имунизирането против ковид. На Медицински съвет е разисквано и разкриването на кревати в болниците  при възможна нова вълна на Covid-19.

В петте общини на региона посредниците ще изясняват изгодите от имунизацията, защото ползата към имунизацията в малцинствените общности е извънредно невисок, акцентира Донка Желева от РЗИ - Ямбол.

„ Хората не имат вяра, че вируса продължава го има, защото сега и болните са доста малко и сезонът е подобен, че времето е топло “.

Почти нулев е ползата и измежду жителите на община Тунджа, където преобладаващото население е над 60 години и с голям брой хронични болести призна кметът Георги Георгиев.

„ Аз няколко пъти си разрешавам да прикани нашите жители да се имунизират. Спрях да го върша, тъй като виждам мненията, които за жалост са отрицателни в тази посока, а ние сме подготвени да спомагаме на всички, които желаят, в това число и с визити в домовете “.

На днешното съвещание на медицинския съвет се взе решение в началото в регионалната болница да бъдат разкрити 32 кревати, като при нужда броят им последователно ще се усилва. 
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР