В Несебър от началото на военните действия работи център за

...
В Несебър от началото на военните действия работи център за
Коментари Харесай

Доброволци в Несебър продължават да посрещат бежанци от Украйна


В Несебър от началото на военните дейности работи център за разпределение на помощи на бежанци от Украйна. Той работи напълно благодарение на доброволци, без да се води точна статистика на хората, на които се оказва помощ.

От центъра споделят, че за последните дни са настанили над 500 бежанци.

Сред хората, намерили помощ, е и Ирина, която бяга от Одеса с щерка си на 7 години и с дребния Вова, който през вчерашния ден посреща в Несебър първия си рожден ден.

Снимка: btvnovinite.bg


С тях са домашният им любим, майка й и бащата, който е с паркинсон неработоспособен.

„ В Украйна всеки ден се водят военни дейности. Всеки ден ни обстрелват. Трябваше да зарежем всичко и да пристигнем тук “, споделя Ирина.

Семейството благодари на всички, които са се притекли на помощ.

„ Смятаме да продължаваме да живеем, да работим. Момичето ще тръгне на учебно заведение, ние се спасихме, вие ни спасихте. И това е най-важното. Огромна признателност за всички. Ще живеем се продължаваме да живеем, ще си отглеждаме децата “, отбелязва и бащата на децата.

Кръстьо Пеев е един от доброволците, които оказват помощ на бежанците.

„ Късно през нощта дойде рейс, част от хората бяха настанени, 20 индивида обаче останаха на улицата. Истински бежанци, дами с деца без мъже. Много е ужасно да видиш хора, които стоят на пътя “, споделя той.

Снимка: btvnovinite.bg


След обява във Facebook обаче по думите му безусловно за 5 минути се получават над 15 позвънявания, локални хора отворят хотела си и настаняват хората вътре.

Всичко стартира с огромно сърце и на съветски, и на украински, и на български доброволци, които безусловно се учат в придвижване по какъв начин се прави всяко нещо, отбелязва още Кръстьо Пеев.

Снимка: btvnovinite.bg


В Несебър има все още работещи 2 бежански пункта с 4 склада, получават се помощи от цяла България - храна, облекла, оказва помощ и Червеният кръст.

Той обаче моли за национална организация на всички, които желаят да оказват помощ. Като образец уточни, че е получено позвъняване от бежанска организация за 40 индивида на украинско-румънската граница, които няма кой да ги прибере.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!

Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР