В момента всички индикации са за много чиста вода. Качеството

...
В момента всички индикации са за много чиста вода. Качеството
Коментари Харесай

Юлиан Попов: В момента всички индикации са за много чиста морска вода

В момента всички индикации са за доста чиста вода. Качеството на морето е такова, каквото е качеството на времето - прелестно е на Черноморието. Това сподели в министърът на околната среда и водите Юлиян Попов в BTV „ Тази заран ". По думите му е направена инспекция на водата в Китен, откакто хора се притесняваха от замърсяване там, и резултатите демонстрират, че няма такова.

Според Попов въпросът с дюните е недобре контролиран.

Проблемът на дюните е, че те се местят. Която дюна се реалокира, тя може да се озове на земя, която е земеделска, реституирана и този въпрос би трябвало да се уреди освен законово, само че обществено и финансово. Когато притежател на земеделска земя се окаже притежател на дюна, би трябвало да имаме ангажимент да го компенсираме, разяснява министърът на околната среда и водите.

Той разяснява и предизвестия на Зеленски за сложени експлозиви в АЕЦ „ Запорожие ".

От началото на войната всички наши системи за наблюдаване и оценка са активизирани в по-висока степен и са разширени. Всичко, обвързвано с околна среда, води, въздух, радиация и така нататък се следи с доста по-високо внимание и периодичност. В момента няма учредения за терзания за българското Черноморие и земя. По отношение на „ Нова Каховка " всички модели, които следим са успокояващи. Реагираме бързо и съответно, работим с модели за евентуални идни придвижвания, вършим сателитни наблюдения, изясни Юлиян Попов.

Екоминистърът разяснява още ориста на въглищните централи в България.

При тези цени на електрическата енергия в този момент и предстоящите в бъдеще те не са конкурентоспособни на пазара. Ние вършим всичко допустимо да осигурим енергийната сигурност по разнообразни способи, само че не може една централа, която не устоя на пазара да бъде поддържана непрестанно. Важно е доста бързо да се придвижи модернизацията на тези съоръжения в направления разнообразни от въглищата. Те могат да минат на боклуци, биомаса, биогаз и така нататък, сподели Попов.

По думите му няма по какъв начин българските въглищни централи да устоят до 2038 година.

Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР