В изненадваща голова фиеста ЦСКА и Левски спретнаха зрелищно 3:3

...

ЦСКА и Левски спретнаха голова фиеста с 6 гола във Вечното дерби

В изненадваща голова фиеста ЦСКА и Левски спретнаха зрелищно 3:3 в издание на безконечното дерби от първия плейофен кръг. След 0:0 и 2:2 по-рано през акцията, " червени " и " сини " отново при реми.

Двубоят предложи ужасно шоу и страсти за към 9-те хиляди зрители на Националния стадион " Васил Левски " и всички пред телевизионните екрани, които с изключение на попаденията видяха още един куп забавни положения, обрати и трагични изравнявания.

ЦСКА сякаш бе малко по-добрият тим, само че в последна сметка символичните домакини могат и да бъдат удовлетворени, защото стигнаха до ремито след изравнителен гол на Али Соу в 88-ата минута. Именно той откри резултата в 16-ата минута. Въпреки натиска си пред първата част обаче момчетата на Милош Крушчич се отдръпнаха на отмора с закъснение от 1:2 след страхотна успеваемост на противника. Иван Горанов изравни от дузпа в 35-ата минута, а в добавеното време Хали Тиам вкара за 2:1.

В началото на втората част двата отбора си размениха по още един бърз гол - първо Греъм Кери изравни от дузпа, а по-късно Симеон Славчев даде за повторно задатък на " сините ". Упорството и желанието на домакините обаче докара до втория гол на Соу, който узакони третото реми в дербито през този сезон.

От равенството най-доволни могат да бъдат в Локомотив Пловдив, защото „ смърфовете “ получават късмет при триумф над Славия да изпреварят и двата тима в класирането. Иначе все още ЦСКА е втори с 51 точки, а Левски трети с 50.

Оттук насетне пък двата софийски гранда концентрират напъните си в реваншите за Купата на България, в които ще се опитат да си обезпечат нов възможен конфликт във финала на шампионата, написа dsport.bg.

efbet Лига, плейофи, 1 кръг, ст. " Васил Левски ", София
ЦСКА  -  Левски  3:3

Голмайстори:  1:0 Али Соу 16`,  1:1 Иван Горанов-дузпа 35`, 1:2 Хали Тиам 45`+3,  2:2 Креъм Кери-дузпа 58` , 2:3 Симеон Славчев 62`,  3:3 Али Соу 88`
Жълти картони: Густаво Бусато, Пламен Гълъбов; Фелипе Нашименто, Ивайло Найденов

Състави:
ЦСКА (4-2-3-1):  13. Густаво Бусато - 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев-К, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов - 26. Валентин Антов (66` 6.Рубен Пинто), 15. Кристиян Малинов - 17. Рафаел Енрике (46` 20.Тиаго), 10. Евандро, 8. Греъм Кери (78` Ахмед Ахмедов) - 22. Али Соу
Резерви: 30. Витаутас Черняускас, 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго, 21. Едвин Джеси, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Йоан Бауренски
Треньор: Милош Крушчич

Левски (4-1-4-1):  27. Георги Георгиев - 4. Иван Горанов-К, 5. Холмар Ейолфсон, 19. Йоанис Каргас, 6. Ивайло Найденов - 23. Хали Тиам - 7. Паулиньо (87` 11.Здравко Димитров), 14. Филипе Нашименто (24` 8.Симеон Славчев), 9. Дени Алар (58` 70.Мартин Райнов), 99. Станислав Иванов (86` 29.Станислав Костов) - 17. Найджъл Робърта (58` 79. Мартин Д.Петков)
Резерви: 1. Милан Миятович, 8. Симеон Славчев, 11. Здравко Димитров, 29. Станислав Костов, 40. Стайн Спиерингс, 70. Мартин Райнов, 79. Мартин Д. Петков
Треньор: Георги Тодоров

Съдия:  Георги Кабаков

Първият удар в очертанията на една от двете порти пристигна още в 3-ата минута и бе дело на Греъм Кери. Именно той пък бе измежду най-активните в първото полувреме, което продължи с два много несполучливи опити за удар от фаул в синьо.

Като цяло обаче символичните домакини от ЦСКА бяха по-добрият тим в началните минути. В 14-ата минута „ алените “ бяха доста покрай попадение в резултат на много неприятна връзка в защитата на Левски. Получилият още веднъж мястото под рамката Георги Георгиев и Йоанис Каргас не се схванаха, а сред тях упоритият Рафаел Енрике съумя да ритне топката, която мина на сантиметри от страничния дирек.

Минута по-късно голът към този момент бе факт. Греъм Кери работи доста мъдро, откакто при една съдийска топка незабавно я центрира прострелно към наказателното поле. Там подложеният на критика доста напоследък Али Соу съумя да засече отлично с глава и да прати топката в далечния ъгъл.

6 минути по-късно пък самият Кери можеше да осъществя, откакто изстрелът му рикошира в Холмар Ейолфсон и нацели напречната греда.

След този миг „ алените “ леко се върнаха обратно, само че Левски стигна само до състояние пред Дени Алар, който се замота с топката пред наказателното поле. Георги Тодоров реши да реагира като извади Фелипе Нашименто и пусна в игра на негово място Симеон Славчев.

В същото време ЦСКА се регистрира с още една греда. Тя пристигна в 32-ата минута, в която след центриране от корнер се получи карамбол, при който Пламен Гълъбов стреля в напречната греда.

Макар и нелогично предвид на протичащото се на терена, само че в ответната офанзива Левски стигна до дузпа в своя изгода. Тя пристигна след доста неприятна връзка сред Петър Занев и Густаво Бусато. Капитанът на ЦСКА остави топката за вратаря, който не разбра желанията му. Станислав Иванов обаче внимаваше и съумя да играе първи с топката, след което Бусато го фаулира. Зад топката застана капитанът Иван Горанов, който с безкомпромисно осъществяване в горния ляв ъгъл на вратата изравни за 1:1.

Попадението разумно докара до раздвижване измежду „ сините “, които заиграха по-добре в идващите минути. Али Соу обаче бе най-близо до попадение, откакто в 42-ата минута мина през Холмар Ейолфсон и от дребен ъгъл стреля настрана от вратата. Евандро пък остана покрай това да засече топката.

Полувремето отиваше към реми, откакто и двете минимални добавени минути бяха минали, когато Дени Алар застана зад топката след нарушаване отдясно. Австриецът центрира към наказателното поле, където Ейолфсон засече с глава и прати топката към вратата. На точното място пък се оказа Хали Тиам, който от метър също с глава добави за 2:1.

На почивката Милош Крушчич внесе смяна, пускайки в игра Тиаго Родригес на мястото на Рафаел Енрике. Мачът пък се възобнови още веднъж с високо движение и ранно състояние пред ЦСКА. В 48-ата минута след страхотна триходова акция сред Али Соу, Тиаго Родригес и Кристиян Малинов отбраната на Левски бе преодоляна. Българинът нанесе удар с глава, само че топката мина на сантиметри от лявата греда на Георги Георгиев.

Активната игра на „ алените “ им донесе идеалният късмет за равнене, откакто Кабаков отсъди втората дузпа в мача. Кристиян Малинов получи пас в наказателното поле, където Холмар Ейолфсон го задържа с лявата си ръка, което бе видяно от рефера. Греъм Кери бе прецизен от бялата точка, въпреки че Георги Георгиев бе покрай спасяването.

4 минути обаче бяха нужни на „ сините “, с цел да поведат за повторно в мача. Отличният в целия мач Станислав Иванов имаше голяма заслуга за гола след пробив отдясно, при който технично центрира към Симеон Славчев. Халфът, който влезе в игра още през първото полувреме, бе пропуснат от бранителите в алено и от близка отдалеченост засече с глава за първия си гол с екипа на Левски.

С оглед на резултата разумно ЦСКА още веднъж пое контрола на терена, само че по този начин и не стигаше до положителни положения като въпреки всичко Соу и Кери се регистрираха с неточни изстрели.

„ Червените “ обаче не изгубиха вярата си и в последна сметка напъните им бяха възнаградени в 88-ата минута, когато Греъм Кери надигра Горанов по дясното крило и центрира технично за Али Соу, който с глава вкара втория си гол в мача.

В добавеното петминутно продължение ЦСКА бе тимът, който повече търсеше успеха и имаше страховит късмет да го реализира. Брадли Мазику центрира отляво и откри влезлия като запаса Ахмед Ахмедов. Нападателят бе оставен самичък, само че не се ориентира при рикошета и потегли да играе с глава при ниска топка, което се оказа неверно решение. " Червените " сътвориха още 1-2 рискови офанзиви, само че до четвърти гол не се стигна и по този начин дуелът приключи при тъждество 3:3.
Източник: novinite.bg