Университатя Крайова, чийто старши треньор е българинът Ивайло Петев, завърши

...

Крайова на Петев пропиля аванс от два гола и изпусна победата срещу Поли Яш

Университатя Крайова, чийто старши треньор е българинът Ивайло Петев, приключи при резултат 2:2 с Политехника Яш в домашен мач от 20-ия кръг в румънската Лига 1.

Александру Митрица даде задатък на Университатя, а Анте Рогулич удвои преднината за отбора на Ивайло Петев в първата минута от добавеното време на първото полувреме.

Гостите от Яш върнаха един гол в 54-ата минута, когато Алин Роман бе прецизен от дузпа. Политехника съумя да възвърне равенството в 69-ата минута, когато още веднъж Роман порази вратата, защитавана от Лаурентиу Попеску.

Йован Маркович вкара трети гол за Университатя Крайова в първата минута от добавеното време на срещата, само че след преразглеждане на обстановката с ВАР, голът не бе зачетен.

Университатя Крайова заема 3-о място във краткотрайното класиране с актив от 33 точки, оставайки на 5 от водача ФКСБ, който е и с мач по-малко. Поли Яш е на 13-а позиция в първия ешелон на румънския футбол с 23 пункта.
Източник: novsport.com