Йоан Стоянов и неговият Апоел (Беер Шева) продължават с отличното

...

Апоел бие, Йони Стоянов с асистенция

Йоан Стоянов и неговият Апоел (Беер Шева) не престават с отличното си показване в шампионата на Израел. Днес отборът записа четвърта поредна победа, откакто се наложи с 4:2 в семейството си на Макаби (Бней Райна) от 15-ия кръг.

Българският национал изигра следващ мощен дуел, като асистира за първия гол, който бе дело на Еден Шамир в 10-ата минута. Отново Шамир удвои в 31-вата, като преди този момент домакините имаха и дузпа в своя изгода, пропусната от Ги Бадаш в 28-ата минута.

Гостите върнаха интригата в 35-ата минута с попадение на Лоай Халаф, само че Апоел небрежно реши всичко в мача с два гола в 53-тата и 55-ата минута, маркирани надлежно от Елдер Лопес и Рой Гордана.

Крайното 4:2 бе завършено от Шломи Азулай в 86-ата минута.

След тази победа Апоел (БШ) излезе на 3-тото място във краткотрайното класиране с актив от 24 точки. Макаби (Бней Райна) пък се свлече до 6-ата позиция с 20 точки.
Източник: novsport.com