Украинката Елина Свитолина на практика се класира за полуфинал на

...

Елина Свитолина победи Каролина Плишкова на финалите в Сингапур

Украинката Елина Свитолина на процедура се класира за полуфинал на Шампионата на WTA, който се организира в Сингапур. Състезанието е заключително за сезона за най-хубавите дами и е с награден фонд от 7 милиона $.

Каролине Возняцки победи Петра Квитова и резервира късмет за 1/2-финал в Сингапур

Датчанката се наложи в дълъг мач с доста обрати

Свитолина се наложи с 6-3, 2-6, 6-3 над чехкинята Каролина Плишкова. В първия сет Плишкова изпусна няколко шанса за пробив в петия гейм, кото продължи 15 минути. Веднага по-късно украинката проби и резервира преимуществото си за 6-3. Във втората част Плишкова взе четири поредни гейма и изравни след 6-2. В последната част Свитолина решително поведе с 6-3, което се оказаха

Класиране " Бяла група ":
1. Елина Свитолина (Украйна) 2 победи / 0 загуби 4:1 сета
2. Каролина Плишкова (Чехия) 1/1 3:2
3. Каролине Возняцки (Дания) 1/1 2:3
4. Петра Квитова (Чехия) 0/2 1:4 сета

В четвъртък Елина Свитолина ще играе с Каролине Возняцки, а Каролина Плишкова ще срещне сънародничката си Петра Квитова.