Монтана завърши 1:1 при гостуването си на Дунав (Русе) в

...

Монтана си тръгна само с точка от Русе

" Монтана " приключи 1:1 при гостуването си на " Дунав " (Русе) в среща от XXXII кръг на шампионата на Втора лига.
Със извоюваната точка воденият от треньора Петър Колев отбор измести от третото място " Марек ", като и двата тима имат по 54 точки, само че монтанци имат преимущество в директните дуели. В понеделник обаче отборът от Дупница приема на стадион „ Бончук “ различен кандидат за баража " Добруджа " (Добрич).
Монтанци потеглиха в офанзива незабавно след началния съдийски сигнал и още в 56-та сек. пред Антон Тунгаров се откри отлична опция, само че шутът му не откри задачата. В 14-та мин. гостите поведоха. След заучено осъществяване от корнер Никола Борисов се оказа на точното място в мелето и с десния крайник изпрати топката в мрежата. Малко по-късно Филип Ежике надбяга пазача си и стреля диагонално, само че вратарят избави. В 36-та мин. Димитър Буров бе оставен непокрит в дребния пеналт, само че ударът му с глава бе неакуратен. В самия завършек на полувремето Ндуалу Пахама възвърне равенството, като остана подозрение, че финален с топката е играл вратарят Васил Симеонов.
След почивката на терена имаше повече борба и по-малко футбол и дуелът разумно приключи без нови попадения и без победител.

Стартови сформира:
" Дунав ": Даниел Николов, Галин Минков, Николай Дичев, Стоян Предев-кап., Станислав Ничипоренко, Симеон Вешев, Кристиян Господинов, Джан Хасан, Денислав Минчев, Димитър Законов, Ндуалу Пахама. Треньор: Илиян Трифонов.

" Монтана ": Васил Симеонов, Богдан Костов, Костадин Илиев, Димитър Буров-кап., Никола Борисов, Емил Янчев, Стивън Кирилов, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Илия Русинов, Кевин Беманга. Треньор: Петър Колев.
Източник: bulnews.bg