Тунизийският клуб Есперанс запази титлата си в Африканската шампионска лига,

...

Есперанс защити титлата си в Шампионската лига по доста куриозен начин

Тунизийският клуб Есперанс резервира купата си в Африканската шампионска лига, откакто противникът им във финала - мароканският Видад Казабланка, напусна терена в 63-ата минута на мача.

В първия дуел в Мароко двата тима приключиха 1:1, а в реванша Есперанс водеше с 1:0 до 60-ата минута. Тогава гостите вкараха изравнително попадение посредством Исмаил ел Хаддад, само че то не бе зачетено поради засада.
Главният арбитър Бакари Гасами реши даже да не преглежда обстановката на повтаряне, което вбеси щаба и футболистите на Видад и след няколко минути разногласия те напуснаха терена.

Повече от час формалните лица опитваха да убедят гостите да се върнат на терена, само че това по този начин и не се случи и Есперанс бе разгласен за победител в мача./БТА