ЦСКА и Славия завършиха при резултат 1:1 в двубой от

...

ЦСКА продължава с незадоволителното представяне, не успя да бие Славия

ЦСКА и Славия приключиха при резултат 1:1 в дуел от четвъртия кръг на шампионата.

Срещата на „ Българска войска “ предложи значително забавни положения и пред двете порти, само че в последна сметка никой не взе цялостния комплект от точки.

Галин Иванов откри за „ белите “ в 75-ата минута, а единствено седем минути по-късно до неотдавна низвергнатият при „ алените “ Лазар Туфегджич изравни.

За ЦСКА следва дерби с Лудогорец в идващия кръг. Мачът е другата неделя на „ Хювефарма Арена “. Славия пък посреща Черно море на " Александър Шаламанов " в " Овча Купел ".

Първият прецизен удар в мача бе на сметката на ЦСКА в третата минута. Шагоян залъга Томбак и стреля в близкия ъгъл - без усложнения за Кръстев. Още един късмет за ЦСКА се откри 120 секунди по-късно, само че Шопов не съумя да засече паралелно подаване отдясно на Фаетон.

Ранният напън на ЦСКА продължи - Матиас Фаетон бе изведен очи в очи с Кръстев от сътрудника си в офанзива Дюкенс Назон, само че стреля право в тялото на стража. Четвърт час след началото на мача Асен Дончев опита шанса си от към 25 метра, само че ударът му мина над напречната греда.

Първа огромна опция за Славия пристигна с първия удар на отбора в 20-ата минута. Галин Иванов наказа падение на Асен Дончев и стреля в центъра на вратата, само че Бусато реагира и отрази в корнер.

В 32-ата минута пристигна още една, въпреки и не чиста заплаха за Бусато. Вион не реши добре една топка, която стигна до Томбак, а той опита остро подаване в наказателното поле, където Бакеро и Галин Иванов се разминаха с топката.

След недобро изчистване на защитник на Славия, топката попадна у Джонатан Линдсет, който с по-слабия си ляв крайник откри сглобката сред лявата и напречната греда. Шутът на норвежеца пристигна в 37-ата минута.

Минута преди края на полувремето слаб удар на Галин Иванов от фал попадна в ръцете на Густаво Бусато.

В началото на второто полувреме Ерол Дост опита удар в горния ляв ъгъл на Бусато, но стреля настрана от вратата.

В 68-ата минута Мено Кох се размина неприятно с една топка и тя попадна у Ертан Томбак. Десният флангови защитник стреля в далечния ъгъл ниско по тревата, само че не улучи вратата на ЦСКА.

Около четвърт час преди края на мача ужасно центриране на Хайнц попадна на главата на Туфегджич. Сърбинът стреля с глава, само че Николай Кръстев сподели страховит инстикт и застопори топката на голлинията.

Славия откри в 75-ата минута! На скорост по левия фланг Людовик Соарес насочи ниско подаване в дребния пеналт, където Галин Иванов засече от близко, с цел да даде преднина на " белите ".

Отборът от " Овча Купел " изпусна късмет за 0:2 в 80-ата минута - Емил Стоев излезе самичък против Бусато и пусна топката около него, само че Иван Турицов почисти на метър пред голлинията.

ЦСКА изравни седем минути, откакто получи гол. Тобиас Хайнц още веднъж центрира с ляв крайник от десния фланг и при повторния си опит с глава от една и съща позиция Лазар Туфегджич не сбърка за 1:1.

В 90-ата минута удар от воле на Хайнц профуча край вратата.

FT / ЦСКА - Славия 1:1

0:1 Галин Иванов 75`

1:1 Лазар Туфегджич 82`

ЦСКА:  1 Густаво Бусато, 20 Асен Дончев, 4 Мено Кох, 13 Браян Кордоба, 15 Тибо Вион, 8 Станислав Шопов, 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 11 Матиас Фаетон, 10 Жираир Шагоян, 9 Дюкенс Назон

Треньор: Нестор Ел Маестро

Славия:  12 Николай Кръстев, 3 Ертан Томбак, 27 Емил Мартинов, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев, 18 Людовик Соарес, 17 Ерол Дост, 71 Кристиян Стоянов, 73 Иван Минчев, 7 Йон Бакеро, 33 Галин Иванов

Треньор: Хосе Мария Бакеро