Олимпик Лион победи Монако с 3:2 и осигури титлата на

...

ПСЖ вече е шампион на Франция

Олимпик Лион победи Монако с 3:2 и обезпечи купата на Пари Сен Жермен във Франция предварително. Капитанът на монегаските Висам Бен Йедер означи първия гол още в първата минута.

Тимът от Лион изравни в 22-та минута посредством капитана си Александър Лаказет. Четири минути по-късно Саид Бенрама също означи попадение. В 60-та минута Бен Йедер бе прецизен с втория си гол в дуела. В 78-та минута още веднъж Бен Йедер вкара трети гол, само че той бе анулиран поради засада. Шест минути по-късно Малик Фофана означи победния трети гол за Олимпик Лион, който се изкачи на седмото място в класирането.

Монако остава на второ място. Три кръга преди края на сезона ПСЖ е с 12 точки преднина и е неосъществим на върха.
Източник: lupa.bg