ЦСКА и Астана завършиха 0:0 в поредната проверка за червените

...

ЦСКА и Астана завършиха 0:0

ЦСКА и Астана приключиха 0:0 в следващата инспекция за " алените " в Турция. Казахстанският отбор имаше по-сериозните положения пред вратата на Густаво Бусато, като на два пъти гредите избавиха бразилския пазач.
Първата забавна обстановка се откри пред вратата на Заруцки. Централният нападател на ЦСКА Дюкенс Назон направи мощен пробив по десния фланг, след което центрира, само че защитник мазета. Секунди по-късно Тибо Вион шутира мощно по земя, само че право в ръцете на вратаря.
В 12-ата минута Станислав Басманов насочи страховит удар от далечна отдалеченост, само че уцели стълба. Две минути по-късно Габишев заплаши вратата на Густаво Бусато, откакто засече с глава центриране от корнер, само че топката мина на сантиметри от задачата.
В 23-ата минута шут на Юрген Матей от далечна отдалеченост мина около вратата на " жълтите ". В 30-ата минута Густаво Бусато избави вратата си от сигурен гол. Абат Аймбетов беше изведен самичък против бразилеца, само че стражът избави шута му. Секунди по-късно удар от 30 м на Исламбек Куат срещна гредата.
Втората част стартира с заплаха пред вратата на " алените ". Аслан Дарабаев получи опция да вкара първия гол в инспекцията, само че от точката на дузпата прати топката около задачата.
В 53-ата минута Тибо Вион още веднъж опита мощен шут от далелечна отдалеченост, само че стражът на Астана избави.
В 59-ата минута Лазар Туфегджич пресече неприятен пас на защитник на " жълтите ", след което неотложно насочи удар, само че право в тялото на стража на Астана.
В 61-ата минута Басманов се озова самичък против Бусато, напредна и опита да трансферира бразилеца, само че той сподели класата си, избивайки топката. Осем минути преди края футболист на Астана стреля от директен свободен удар, само че прекомерно неопределено. Това бе и последната забавна обстановка в дуела.
Стартови сформира:
ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон.
Астана: 55. Заруцки, 27. Досмагамбетов, 15. Бейсебеков, 5. Габишев, 13. Оганесян, 7. Ебонг, 8. Куат, 20. Прокопенко, 17. Аймбетов, 72. Басманов, 10. Томасов.
Източник: duma.bg