Трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела

...

Сестри Стоеви донесоха пети медал за България на Европейските игри

Трикратните европейски шампионки на двойки дами Стефани Стоева и Габриела Стоева реализираха четвърта поредна победа и се класираха за полуфиналите на шампионата по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Сестрите, които са златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, победиха испанките Клара Асурменди и Беатрис Коралес с 21:14, 21:14 за 37 минути.

Стефани и Габриела Стоева нямаха никакви проблеми в мача, като и в двата гейма повеждаха безапелационно в резултата и без проблеми затвориха срещата.

Българките си подсигуряваха най-малко бронзов орден и по този начин донесоха пето отличие на страната от Европейските игри.

В спор за място на финала Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят на следващия ден с победителките от дуела сред Марго Ламбер/Ане Тран (Франция) и Джули Макферсън/Киара Торънс (Великобритания).
Източник: novsport.com