Националите на България приключиха участието си в първата за годината

...

България завърши на трето място в класирането по медали на Световната купа по кикбокс в Йезоло

Националите на България завършиха присъединяване си в първата за годината Световна купа по кикбокс с актив от 24 златни медали, 23 сребърни и 37 бронзови оценки. Това отреди на страната третата позиция в класирането по медали измежду общо 43 страни участнички и 1497 състезатели.

Първи в подреждането по оценки станаха представителите на Унгария с актив от 59 златни, 59 сребърни и 65 бронза.

Втори се подредиха кикбоксьорите на Италия с 38 златни, 43 сребърни и 76 бронза.

В последният спортен ден българските кикбоксьори завоюваха 12 златни оценки в направление татами, една отборна купа и един златен орден при ветераните.

Носители на Световна купа в леките стилове станаха - Камен Димитров, Никола Алексиев, който е с два златни медала в жанр пойтфайтинг в две разнообразни категории. Александра Милушева също с две първи места в жанр пойнтфайтинг в две разнообразни категории, Николая Георгиева, Дарина Цветкова, Теодор Поповски, Анелия Тодорова, Кристина Николова и европейският първенец на кръг в жанр лоу кик от 2002 година Тома Томов, който стана първи при ветераните.

България в състав Христо Николов, Борис Деспотов и Теодор Поповски завоюва отборната купа при кадетите.