Третият в световната ранглиста Стефанос Циципас от Гърция отпадна от

...

Хачанов изрита Циципас от Маями

Третият в международната класация Стефанос Циципас от Гърция отпадна от шампионата по тенис от сериите Мастърс в Маями, откакто на осминафиналите загуби от руснака Карен Хачанов с 6:7 и 4:6.

В първият сет двамата демонстрираха постоянна игра, никои не позволи неточност и по този начин се стигна до тайбрек.

Там Хачанов показва по-здрави нерви и се налиже със 7:4.

Втората част също стартира равностойно, само че в петия гейм руснакът съумя да направи пробив, който се оказа решителен за триумфа му.

Руснакът Андрей Рубльов загуби от италианеца Яник Синер с 2:6 и 4:6, и също напусна конкуренцията.

Синер не позволи нито една двойна неточност, като съумя да осъществя три от петте благоприятни условия за пробив на сервиса и завоюва мача за 1 час и 12 минути игра.

Американецът Тейлър Фриц също се класира за четвъртфиналите след победа над седмия подложен Холгер Руне (Дания) с 6:3 и 6:4.

Още един италианец - Лоренцо Сонего, откри място измежду най-хубавите осем на шампионата, откакто се оправи със съпротивата на американеца Франсис Тиафо и го победи с 6:3 и 6:4.

Лидерът в международната класация Карлос Алкарас също е продължава напред, откакто завоюва против американеца Томи Пол с 6:4 и още веднъж 6:4.
Източник: lupa.bg