Трета загуба от три мача усложни задачата на женския национален

...

Волейболистките усложниха задачата си на европейското след нова загуба

Трета загуба от три мача усложни задачата на женския народен тим по волейбол на европейското състезание. Българският състав отстъпи с 1:3 (21:25, 11:25, 25:20, 18:25) против домакина Турция.

Воденият от Иван Петков тим е пети с една точка, като му следва да играе с Гърция във вторник от 19.30 часа. За осминафиналите се класират първите четири тима и идващите мачове (с Гърция и Финландия) ще са доста значими за българките.

Гергана Димитрова стана най-резултатна за България с 10 точки, а с по девет приключиха Мира Тодорова и Елица Василева. За противника Еда Дюндар направи 15.

Българките изоставаха във всички индикатори, като записаха единствено една обсада в мача против 12 на противника.

В първия гейм туркините имаха лека преднина до 16-ата точка, след което българките влязоха в мощна серия и поведоха с 19:16. Домакините се подвигнаха и направиха поврат за 25:21. Във втория те бяха безкомпромисни. Отпускане и цели 12 неточности им попречиха в третата част, само че в четвъртата още веднъж имаха самодейността и завоюваха срещата.
Източник: dnevnik.bg