Тотнъм започна обещаващо новия сезон в английския футбол, след като

...

Тотнъм започна убещаващо сезона

Тотнъм стартира обещаващо новия сезон в британския футбол, откакто надигра и победи Саутхемптън с 4:1 като хазаин. Така " шпорите " даже изместиха безконечния си противник Арсенал от първото място по голова разлика.

Джеймс Уорд-Праус даде преднина на Саутхемптън в 12-ата минута, само че до края по-добрият тим бе Тотнъм и " шпорите " напълно разумно стигнаха до поврат още през първото полувреме. Райън Сесеньон изравни в 21-та минута и единствено 10 по-късно Ерик Дайър се разписа за 2:1.

Мохамед Салису си вкара автогол след час игра и Тотнъм поведе с два гола, а две минути по-късно Деян Колушевски добави и попадение към асистенцията си за Сесеньон.

Лийдс също направи поврат за домакинска победа против Уулвърхемптън. Даниел Поденс даде преднина на " вълците " още в шестата минута, само че Родриго изравни в 24-та, а Райън Нури си означи автогол в 74-та и по този начин Лийдс записа триумф с 2:1.

Новобогаташите от Нюкасъл пък завоюваха с 2:0 против двукратния европейски първенец Нотингам Форест, който през тази година се завърна в елита. Фабиан Шер бе прецизен за 1:0 в 58-та минута, а Калъм Уилсън оформи крайния резултат 20 по-късно.

В последния мач този следобяд Борнемут победи Астън Вила с 2:0 след попадения на Джеферсън Лерма в третата минута и на Кийфър Муур 10 преди края.

Борнемут – Астън Вила - 2:0
Лийдс – Уулвърхемптън - 2:1
Нюкасъл – Нотингам - 2:0
Тотнъм – Саутхемптън - 4:1
Фулъм – Ливърпул - 2:2

По обявата работи: Христо Денев
Източник: bnr.bg