Тотнъм стана първият полуфиналист в турнира за Купата на Футболната

...

Тотнъм влезе в полуфиналите на ФА Къп след класика срещу Суонзи

Тотнъм стана първият полуфиналист в шампионата за Купата на Футболната асоциация, откакто изигра отличен мач и разгроми Суонзи с 3:0 като посетител. "Шпорите" поведоха още в 11-ата минута, когато Кристиан Ериксен се разписа с удар от дъгата пред наказателното поле.

След това гостите изрично надиграха "лебедите", само че в средата на полувремето гол на Хюн Мин Сон бе анулиран поради засада, а по-късно Ериксен уцели греда. Ерик Ламела вкара второто попадение за Тотнъм в самия завършек на полувремето. В началото на второто вратарят на лондончани Мишел Ворм се отличи с двойно избавяне, а в 62-ата минута Ериксен осъществя втория си гол в срещата и затвърди успеха на своя отбор. Сега Суонзи ще има опция да се концентрира в представянето си в шампионата, където води борба за оцеляване и сега е на три точки над зоната на изпадащите. Тотнъм пък остава в битката за трофея, а също така ще брани и мястото си в Топ 4 в шампионата. /БГНЕС
Източник: bgnes.com