Тимът на Спартак Плевен победи Черно море Тича със 116:83

...

Спартак Плевен и Балкан започнаха плейофите в НБЛ с победи

Тимът на Спартак Плевен победи Черно море Тича със 116:83 (29:14, 24:21, 36:24, 27:24) като хазаин и взе задатък в четвъртфиналната борба. Двубоят стартира с 35-минутно забавяне поради механически проблем с времеизмервателната уредба в зала „ Балканстой “ в Плевен.

Домакините започнаха решително и бързо се откъснаха напред в резултата. В края на първата четвърт задатъкът им доближи 15 точки, само че Черно море влезе по-добре във втората част и смъкна разликата под 5 точки, преди Спартак да се активизира и още веднъж да поведе с 18 точки при 53:35 измежду 20 минути игра.

Последва доста резултатна трета част, в която плевенчани вкараха 36 точки против 24 за Черно море Тича. Преди заключителните 10 минути домакините се откъснаха с 89:59, а до края най-голямата разлика доближи 41 точки.

Браянт Томас бе най-резултатен за Спартак Плевен с 23 точки и 4 битки, до момента в който Джулиен Люис добави 15 точки и 7 битки.

За Черно море Тича Аверил Ъгба приключи с 22 точки и 8 битки, а Венелин Христов вкара 11 точки.

Шампионът Балкан се наложи над гостуващия ЦСКА с 91:76 (18:26, 29:13, 26:25, 18:12) в различен мач от четвъртфиналните плейофи, а на трибуните в „ Арена Ботевград “ бе и българската баскетболна звезда Александър Везенков.

Гостите от ЦСКА изиграха по-добра първа четвърт, в края на която водеха с 26:18. Втората част стартира със страхотна серия на ботевградчани, които обърнаха до 39:29 в своя изгода при оставащи по-малко от пет минути от първото полувреме и задържаха преднината си до почивката – 47:39.

През второто полувреме тимът на Балкан не изпусна самодейността, въпреки „ алените “ да вложиха доста старания в опитите си да застрашат водачеството на домакините. След третия интервал ботевградчани водеха със 73:64 и до края дръпнаха с 15 точки.

Майки Диксън се отличи за Балкан с 29 точки и 6 асистенции, а Николай Грозев се регистрира с 14 точки.

За ЦСКА Васил Бачев приключи с 23 точки, 3 битки и 6 асистенции, а Камерън Грегъри осъществя 19 точки и 9 битки.

Вторите мачове при всички четвъртфинални двойки са планувани за 1 май. Левски приема Черноморец от 18:00 часа в зала „ Триадица “ в София. Шумен ще бъде хазаин на Рилски състезател в „ Арена Шумен “ от 18:00 часа, Черно море Тича посреща Спартак Плевен в зала „ Христо Борисов “ във Варна от 19:00 часа, а мачът ЦСКА – Балкан е плануван за 17:00 часа в залата на „ алените “ в столицата.