Григор Димитров е на четвъртфинал в Майорка
Най-добрият ни тенисист Григор Димитров продължава сполучливото си показване на шампионата в Майорка. Той си обезпечи място на четвъртфиналите след победа над йорданеца Абедала Шелбайх в два сета, пише Gong.
Двубоят се изигра на централния корт в академията на Рафаел Надал в Майорка и приключи с триумф за българина с 6:2, 6:4. Срещата е част от подготовката на Димитров за идното присъединяване на един от най-престижните тенис шампионати в света - Уимбълдън.
В първия сет българският играч съумя бързо да наложи играта си и да завоюва с безапелационното 6:2. Във втората част съпротивата на Шелбайх беше по-сериозна, само че Димитров резервира преднината си и затвори мача след 6:4, без да позволява изненади.
С успеха си българинът продължава към четвъртфиналите, където ще се изправи против испанеца Алехандро Давидович Фокина. Ден по-рано Димитров преодоля и австралиеца Марк Полмънс, с което затвърди положителната си форма преди старта на сезона на тревни кортове.
Двубоят се изигра на централния корт в академията на Рафаел Надал в Майорка и приключи с триумф за българина с 6:2, 6:4. Срещата е част от подготовката на Димитров за идното присъединяване на един от най-престижните тенис шампионати в света - Уимбълдън.
В първия сет българският играч съумя бързо да наложи играта си и да завоюва с безапелационното 6:2. Във втората част съпротивата на Шелбайх беше по-сериозна, само че Димитров резервира преднината си и затвори мача след 6:4, без да позволява изненади.
С успеха си българинът продължава към четвъртфиналите, където ще се изправи против испанеца Алехандро Давидович Фокина. Ден по-рано Димитров преодоля и австралиеца Марк Полмънс, с което затвърди положителната си форма преди старта на сезона на тревни кортове.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




